Products Specifications
| CATEGORY | Automotive |
|---|---|
| TYPE | N 40 |
| LENGTH | 200 mm |
| HEIGHT | 210 mm |
| PLATE COMBINATION | 9p |
| MODEL | ZB 38B20L |
|---|---|
| RESERVE Capacity | 50 AH |
| Width | 140 mm |
| Charged Weight | 10.5 kg |
| CCA | 290 |
| CATEGORY | Automotive |
|---|---|
| TYPE | N 40 |
| LENGTH | 200 mm |
| HEIGHT | 210 mm |
| PLATE COMBINATION | 9p |
| MODEL | ZB 38B20L |
|---|---|
| RESERVE Capacity | 50 AH |
| Width | 140 mm |
| Charged Weight | 10.5 kg |
| CCA | 290 |