Products Specifications
| CATEGORY | Automotive |
|---|---|
| TYPE | N 40 |
| LENGTH | 200 mm |
| HEIGHT | 210 mm |
| PLATE COMBINATION | 8p |
| MODEL | ZB 40Z |
|---|---|
| RESERVE Capacity | 45 AH |
| Width | 140 mm |
| Charged Weight | 10 kg |
| CCA | 270 |
| CATEGORY | Automotive |
|---|---|
| TYPE | N 40 |
| LENGTH | 200 mm |
| HEIGHT | 210 mm |
| PLATE COMBINATION | 8p |
| MODEL | ZB 40Z |
|---|---|
| RESERVE Capacity | 45 AH |
| Width | 140 mm |
| Charged Weight | 10 kg |
| CCA | 270 |